جستجوی
پیشرفته

بهترین دکتر دیسک کمر زنجان در سال 1402

بهترین متخصص دیسک کمر زنجان

پزشکان مختلفی وجود دارند که بیماران کمر و ستون فقرات را درمان می‌کنند. انتخاب مناسب‌ترین پزشک متخصص کمر در زنجان، تا حد زیادی به علائم بیماری و مدت‌زمان بروز علائم بستگی دارد. یک دکتر کمر درد خوب می‌تواند پزشک متخصص ارتوپدی، فوق تخصص جراحی کمر، متخصص طب جراحی یا متخصص مفز و اعصاب یا یک فیزیوتراپیست باشد. آنها همچنین ممکن است شما را به متخصصان کمر دیگری مثل یک فیزیوتراپیست، فوق تخصص درد، یا جراح ستون فقرات ارجاع دهند.

چه نکاتی را برای انتخاب فوق تخصص کمر باید در نظر گرفت؟

گر شما هم به مشکلات کمر و ستون فقرات دچار هستید و نیاز به مراجعه به فوق تخصص کمر در زنجان دارید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در اینجا برخی از این موارد را ذکر می‌کنیم:

 1. نظرات سایرین را بررسی کنید. با بررسی نظر مراجعه‌کنندگان دیگر می‌توانید آنچه را که افراد دیگر با شرایط شما، در مراجعاتشان به دکتر تجربه کرده‌اند، مشاهده کنید.
 2. تحصیلات، گواهینامه‌های آموزشی و سابقه کاری پزشک را بررسی کنید. در واقع آموزش‌ها و سطح تحصیلات و تجربیات پزشک است که بهترین جراح متخصص کمر را از سایر پزشک‌ها متمایز می‌کند.
 3. با دوستان و آشنایان مشورت کنید و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید.
 4. برای این‌که از جزئیات بیشتری اطلاع پیدا کنید از پزشک سؤال بپرسید. راهنمایی‌های دقیق پزشک می‌تواند در تصمیم‌گیری به شما کمک کند.

دکتر کمر درد از چه روش‌هایی برای درمان استفاده می‌کند؟

در درمان کمر درد از روش‌های متعددی استفاده می‌شود که در زیر مواردی را ذکر می‌کنیم:

داروها

بسته به علت و شدت کمردرد، پزشک ممکن است داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی، شل‌کننده‌های عضله، و مسکن‌های موضعی را تجویز کند. مسکن‌های موضعی معمولاً شامل کرم‌ها و پمادها هستند و از طریق پوست اثرشان را اعمال می‌کنند.

فیزیوتراپی

یک فیزیوتراپیست می‌تواند تمریناتی را برای افزایش انعطاف‌پذیری، تقویت عضلات پشت و شکم و بهبود وضعیت بدن به شما آموزش دهد؛ استفاده منظم از این تمرین‌ها می‌تواند مانع بازگشت درد شود. فیزیوتراپیست همچنین به شما آموزش می‌دهد که چگونه حرکات خود را در طی یک دوره کمردرد تغییر دهید تا از ادامه علائم درد جلوگیری کند.

روش‌های جراحی و سایر روش‌ها

روش‌های مورد استفاده برای درمان کمر درد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تزریق کورتیزون: اگر اقدامات دیگر درد شما را تسکین نمی‌دهد و اگر درد شما به پاهایتان کشیده شده است، پزشک ممکن است کورتیزون (یک داروی ضدالتهاب قوی) را به همراه یک داروی بی‌حس‌کننده به فضای اطراف نخاع شما (فضای اپیدورال) تزریق کند. تزریق کورتیزون، به کاهش التهاب در اطراف ریشه‌های عصبی کمک می‌کند، اما تسکین درد معمولاً موقتی است.

نوروتومی فرکانس رادیویی: در این روش، یک سوزن ظریف از طریق پوست وارد می‌شود و نوک آن در نزدیکی ناحیه‌ای قرار می‌گیرد که باعث درد شما شده است. امواج رادیویی از طریق سوزن منتقل می‌شوند تا به اعصاب اطراف آسیب برسانند که این امر در انتقال سیگنال‌های درد به مغز اختلال ایجاد می‌کند.

محرک‌های عصبی کاشته‌‌ شده: دستگاه‌های کاشته ‌شده در زیر پوست شما می‌توانند تکانه‌های الکتریکی را به برخی اعصاب منتقل کنند تا سیگنال‌های درد را مسدود کنند.

عمل جراحی: اگر درد بی‌وقفه همراه با درد پا یا ضعف عضلانی پیش‌رونده ناشی از مشکلات عصب دارید، ممکن است مجبور به انجام جراحی شوید. این روش‌ها معمولاً مختص درد مربوط به مشکلات ساختاری، مانند باریک شدن ستون فقرات (تنگی نخاع) یا فتق دیسک است که به درمان‌های دیگر پاسخ نداده‌اند. دکتر جراحی کمر درد می‌تواند از روش‌های جراحی شامل همجوشی ستون فقرات، لامینکتومی، تعویض دیسک، ورتبروپلاستی و … برای درمان شما استفاده کند.

 

 • اشتراک گذاری:

8 دیدگاه

 •  2 ماه قبل

  بهترین طب سوزنی در زنجان فقط آقای دهقاندار

 •  2 ماه قبل

  فیزیوتراپی فانتوم برای دیسک کمر معجزه میکنه

 •  8 ماه قبل

  دکتر امین کاظمی منو جراحی کرد خوب شدم

 •  8 ماه قبل

  دکتر امین کاظمی کارش عالیه

 •  8 ماه قبل

  من دیسک کمر داشتم 15 جلسه رفتم فیزیوتراپی فانتوم کامل خوب شدم.

 •  9 ماه قبل

  عالی

دیدگاه خود را درج کنید