جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. بیمارستان ها
  3. ام آر آی خاتم الانبیا زنجان

دکتر های متخصص

بدون دکتر متخصص.

درباره ی ما “ام آر آی خاتم الانبیا زنجان”

ام آر آی خاتم الانبیا زنجان

ام آر آی خاتم الانبیا زنجان با  استفاده از میدان مغناطیسی 1.5 تسلا  و امواج رادیویی برای تولید تصاویر با کیفیت بالا از بافت‌ها و اعضای بدن بهره می برد. مرکز خاتم الانبیا زنجان یکی از بهترین مراکز تصویربرداری زنجان است. ام‌آر آی (به انگلیسی: MRI ) روشی پرتونگارانه در تصویربرداری تشخیصی پزشکی و دامپزشکی است که در دهه‌های اخیر بسیار فراگیر شده‌است و بر اساس پدیده تشدید مغناطیسی هسته‌ای عمل می‌کند و هیچ خطری برای بدن ندارد.

شماره تلفن ام آر آی خاتم الانبیا زنجان

شماره تماس ام آر آی خاتم الانبیا زنجان: 02433360236

 آدرس ام ار ای خاتم الانبیا زنجان

زنجان، سعدی وسط، روبه روی بانک تجارت، اول کوچه شهید زنجانی

جواب ام آر آی خاتم الانبیا زنجان

برای گرفتن جواب ام آر آی زنجان به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کنید.

نوبت دهی مرکز ام آر آی

برای نوبت دهی مرکز ام آر آی خاتم الانبیا میتوانید با شماره تماس این مرکز تماس بگیرید و نوبت خود را بگیرید.

هزینه ام ار ای زنجان

ام آر آي ستون فقرات کمري بدون کنتراست: 6576820 ریال

هزینه فیزیوتراپی در زنجان

اساس کار دستگاه ام آر آی چیست؟

اساس کار دستگاه تصویربرداری ام آر آی رزونانس مغناطیسی بر حرکت اسپینی هسته‌های اتم‌های هیدروژن موجود در بدن است. اتم هیدروژن فقط دارای یک پروتون در هسته است. چنین هسته‌ای دارای یک گشتاور زاویه‌ای است که به این هسته‌ها ام آر گفته می‌شود.

گشتاور زاویه‌ای سبب حرکت این هسته و در اثر حرکت هسته با بار الکتریکی مثبت، یک گشتاور مغناطیسی هم تولید می‌شود. با قرار گرفتن این هسته‌ها در یک میدان مغناطیس خارجی، همه‌ی هسته‌ها تحت تاثیر میدان در یک سو قرار می‌گیرند و مرتب می‌شوند.

در ام آر آی بدن بیمار که مملوء از هسته‌های هیدروژن است، به‌علت داشتن مولکول آب در بدن، هنگام تاباندن پرتو، هسته‌ها همگی مرتب می‌شوند و پس از قطع تابش دوباره به حالت اول باز می‌گردند. همین تغییر در میدان مغناطیسی ایجاد یک موج الکترومغناطیسی می‌کند. این موج جدید از تک‌تک پروتون‌ها خارج و توسط گیرنده‌های دستگاه دریافت شده به کامپیوتر فوق تخصصی دستگاه ارسال می‌شود. کامپیوتر که توان محاسباتی بالایی دارد، پس از تجزیه و تحلیل، تصاویر را به مانیتور می‌فرستد که در نهایت می‌توان توسط چاپگر این تصاویر را چاپ نمود.

در قسمت‌هایی که امواج بیشتری ساطع می‌شود، تراکم پروتون‌ها بیشتر و در نتیجه، آب بدن هم بیشتر است. از روی غلظت آب موجود در بدن بیمار می‌توان تصاویر دقیقی از بافت‌ها را به‌دست آورد و با مقایسه با بافت سالم، تشخیص نهایی توسط پزشک اعلام می‌شود.