جستجوی
پیشرفته
تزریق پی آر پی prp

تزریق پی آر پی prp

تزریق prp

در این مقاله از زنجان دکتر به بررسی تزریق پی آرپی در زنجان می پردازیم.

تزریق prp چیست

تزریق prp که پلاسمای غنی از پلاکت معمولا برای شرایط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، از آسیب‌های ناشی از فعالیت‌های ورزشی گرفته تا ریزش مو غیر طبیعی، محبوبیت‌ترین روش درمانی می‌باشد. در این شیوه درمانی از سلول‌های خونی خود بیمار برای سریع تر بهبود یافتن یک ناحیه خاص استفاده می‌شود.

آیا تزریق prp واقعا موثر است؟
دانشمندان به نتایجی دست یافتند که نشان می‌دهد پی آر پی می‌تواند بسیار در رشد مجدد موی سر مفید باشد. اما با این حال، به دلیل تنوع در تکنیک و شیوه‌های پزشکان، تحقیقات بیشتری نیز برای تأیید اینکه آیا پی ار پی مؤثر است یا خیر ضروری است.

تزریق prp چقدر خطرناک است؟
تزریق پی آر پی تا کنون کم خطر بودن و معمولاً عوارض جانبی عمده‌ای ایجاد نمی‌کند. در این روش ابتدا از شما خون می‌گیرند، تا اطمینان حاصل کنند که هیدراته شده‌اید و از قبل غذا میل کرده تا از احساس سبکی سر جلوگیری کنید. پس از عمل پی آر پی امکان دارد مقداری درد و ناراحتی در ناحیه تزریق احساس کنید.

چند جلسه prp لازم می‌باشد؟
سه جلسه
تزریق پی آر پی را در طول سه جلسه، با فاصله چهار تا شش هفته، انجام دهید تا بهترین شانس موفقیت را داشته باشید. سپس، برای اطمینان، به بیماران توصیه می‌شود که هر شش تا دوازده ماه یک بار درمان نگهدارنده داشته باشند.

آیا تزریق prp یک بار در سال کافی است؟
برای مشاهده نتایج اولیه به جلسات بسیار زیادی نیاز است. پس از ظاهر شدن نتایج، بیماران هر 6 تا 12 ماه یکبار برای حفظ و تقویت اثرات درمان نیاز به بازدیدهای بعدی دارند. اگرچه راه حل دائمی نیست، اما قطعاً می‌تواند نتایج طولانی مدت ارائه دهد.

میزان موفقیت پی آر پی چقدر است؟

در واقع، بسیاری از مطالعات جهانی ثابت می‌کنند که prp درمانی با موفقیت 80 تا 92 درصد در هند یکی از موفق‌ترین روش‌های درمان ریزش مو غیر جراحی است. این به این دلیل است که این روش معمولاً بسیار ایمن و مؤثر است.

 

 

 

  • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید