جستجوی
پیشرفته
جراحی دیسک گردن

جراحی دیسک گردن

جراحی دیسک گردن

جراحی دیسک گردن چیست؟

درواقع جراحی دیسک گردن مانند انجام سایر عمل‌ها بر روی ستون فقرات است که در این روش از یک شی مصنوعی نیز استفاده می‌شود. قبل از اینکه این روش در دسترس باشد، دیسک آسیب دیده را بر می‌داشتند و مهره‌های بالا و پایین گردن را برای جلوگیری از حرکت با هم ترکیب می‌کردند. با این مقاله از زنجان دکتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آیا جراحی دیسک گردن دردناک است؟
ممکن است بر خلاف انتظار شما کمی درد داشته باشد. اما در هفته‌های پس از جراحی بهبود خواهید یافت. ممکن است برای مدتی در وضعیت نشستن یا ایستادن مشکل داشته باشید.

آیا جراحی دیسک گردن بی‌خطر است؟

هر جراحی امکان دارد خطراطی را به دنبال داشته باشد، جراحی تعویض دیسک یک روش نسبتاً ایمن است. قبل از انجام جراحی، باید رضایت نامه‌ای را امضا کنید که خطرات و مزایای جراحی را توضیح می‌دهد.

چه کسانی به جراحی دیسک نیاز دارند؟
پزشک می‌تواند عمل را به عنوان گزینه‌ای برای رفع مشکل دیسک گردن شما پیشنهاد دهد اما خاطرتان باشد که نیز ممکن است علائم شما بسیار حاد بوده و این عمل برای شما ضروری باشد نه پیشنهادی حتی ممکن است بعد از عمل انجام فعالیت‌های عادی برای شما را سخت شود.

جراحی دیسک گردن چقدر طول می‌کشد؟
جراحی ACDF یک روش نسبتا سریع است، با این حال زمان جراحی بسته به تعداد سطوح ستون فقرات (مهره‌های فردی) که در یک زمان معین مورد بررسی قرار می‌گیرند، می‌تواند متفاوت باشد. بیماران می‌توانند حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم از زمان واقعی جراحی را برای انجام ACDF تک سطحی انتظار داشته باشند.

آیا جراحی ستون فقرات خطرناک است؟

همه جراحی‌ها دارای خطراتی هستند، از جمله عفونت، خونریزی و آسیب عصبی. اگر دیسک برداشته نشود، ممکن است دوباره پاره شود. اگر از بیماری دژنراتیو دیسک رنج می‌برید، ممکن است از لحاظ‌های دیگر نیز دچار مشکل شوید. پس از جراحی فیوژن ستون فقرات، مقدار مشخصی درد و ناراحتی قابل انتظار است.

 

  • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید